Copyright 2020 - Devam

Ağır Ses Yalıtım Bariyeri | Teknobar

Ağır ses yalıtım bariyeri teknobar  AĞIR SES BARİYERİ (Belçika’dan İthal)

Ses İletim Sınıfı (STC) basitce bir malzemenin kaynak ve hedef alanlar arasındaki ses iletim kaybı veya seste azalmasını temsil eden değerdir. Akustik laboratuvarında yapılan testlerle farklı frekans aralıklarında alınan değerlerin ölçüm ve hesaplamaları ile elde edilir. yüksek STC değerleri malzemenin yüksek ses yalıtımı sağladığını gösterir. 

KALINLIK AĞIRLIK m² BAŞINA  SES İLETİM SINIFI (STC)
2.0 mm 3,5 kğ 21 db
2.5 mm 4,4 kğ 24 db
3.2 mm 6,0 kğ 27 db


kaucuk bariyer ses yalitim urunu tkYüksek Ses Yalıtımı Sağlar
Yüksek ses yalıtım değeri ile her türlü gürültü şikayetlerinin çözümünde sınıfının en etkili ürünüdür. İki levha bariyer üstü üste kolayca getirilebildiğinden, ara boşluklar oluşturmamakta ve böylece ses kaçaklarının en aza indirgenmesi sağlanmaktadır. 
Bazı uygulamalarda bir yankı sorunu olabilir. Bu epdm bariyer yüzeye çarpan seslerin odaya geri yansımasından olabilir, ancak bu sorun için kolay bir çözüm vardır. Bir kat ses emici yüzey ( akustik sünger, akustik panel, ses emici paneller ) EPDM bariyer üzerine uygulandığında extra gürültü emilimi sağlamakta ve bu yankılanlamaları engellemektedir. 

 

 

akustik izolasyon agir folyo ses yalitim bariyeri heavy layer

EPDM BARİYER - AĞIR SES YALITIM BARİYERİ FİYATLARI 2019 GÜNCEL FİYAT LİSTESİ

AĞIR BARİYER   FİYATLARI : EPDM BARİYER FİYATLARI : SES YALITIM MEMBRANI FİYATLARI :
2 MM       :13,00 TL 2,5 MM   : 16,50 TL 3 MM    : 14,50 TL
2,5 MM    :15,50 TL 4 MM     : 34,00 TL 4 MM    : 22,50 TL
3,2 MM    :28,00 TL 6 MM   : 52,00 TL 5 MM    : 35,50 TL

100 m² ve üzeri alımlarda iskontolu fiyatlar. Kamyon bazlı alımlarda yüksek iskontolar..

İncedir
Genellikle tercih edilen 2 mm kalınlık ve metrekare başına düşen 3,5 kğ ağırlıklı Epdm bariyer , Standart alçı levha ile kıyaslandığında yaklaşık dört kat ince ve iki kattan fazla ağır ve yoğundur. Eğer ses yalıtım uygulaması için yeterli alanınız yoksa Epdm ağır bariyer sizin için mükemmel bir çözüm sunar. 


ALÇIPAN ARASI AĞIR BARİYER KULLANIMI
alçıpan duvar arası ağır bariyer

EPDM hammaddesi ile üretilen yüksek yoğunluklu profesyonel ses izolasyon malzemesidir.

İnce yapısına rağmen kullanıldığı ortamda yüksek oranda hava doğuşumlu ses yalıtımı sağlar.

± 0,5 – 2,3 mm kalınlığı ile özellikle inşaat alanında kullanımı çok yaygındır. Bantlı ve bantsız olarak

üretimi bulunmaktadır. m2 ağırlığı 2 kg – 3,5 kg – 5 kg ve 7 kg olarak değişkenlik gösterir.

Stoklarda 3,5 ve 5 kg bantlı ve yapışkan bantsız olarak bulunur.


AKUSTİK SÜNGERLERDE AĞIR BARİYER KULLANIMI
Bariyerli akustik süngerler
AĞIR BARİYER TEKNOBAR SES YALITIM DEĞERLERİ
ağır bariyer ses yalıtım değerleri

Kullanım Şekli

Bölme duvarlarda çift alçıpan arasına, tuğla duvarlarda iki tuğla arasına, asmolen döşemelerde (özellikle Eps asmolen) şap altına serilir.

 

Teknik belgeler ve ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

ZEMİN SES YALITIMI

zemin ses yalıtımıKatlar arası ses yalıtımının daha sağlıklı  sağlanabilmesi için şap altında yada döşeme altında ses yalıtım süngeri kauçuk mantar teckncrock uygulanmalıdır. Aynı zamanda hemde ses yalıtımı hemde darbe emilimi sağlanabilir. Sadece ortam sesinin yalıtımı isteniyorsa bondex , firexpan gibi lifli açık hücreli ürünler, hem ses yalıtımı hem darbe emilimi isteniyorsa yoğunlaştırılış kaucuk veya mantar şilte bazlı ürünler kullanılmalıdır.

DUVAR SES YALITIMI

bariyerli bondexBariyerli Bondex sünger iki yüzü bondex ortasına 2mm ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek ses yalıtım değerini artırmak amaçlanmıştır. Kısaca özetlersek ses yalıtım tabloları ve test sonuçlarında bondex sünger tek başına kullanıldığında 5 cm (8 db) 10 cm (13 db ) değerlerini geçememektedir. Yapmış olduğumuz test çalışmalarında iki bondex sünger arasına ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek bu değer (35 db) ulaşmıştır. maximum ulaşılacak seviyededir. 

AĞIR BARİYER TEKNOBAR

ağır bariyerTeknobar epdm ağır ses yalıtımı bariyerleri minumum yer kaybı ve maksimum ses izolasyonu performansıyla birçok alanda kullanılmaktadır. teknobar ağır ses yalıtım bariyeri kullanım alanları iki alçıpan plaka arasında mevcut betonarme yüzeyde akustik sünger arasında laminasyonlu olarakta kullanılmaktaıdr.

AKUSTİK SÜNGER - SES YALITIM SÜNGERLERİ - STÜDYO SES YALITIMI - İSTANBUL SES YALITIM FİRMASI - ANKARA SES YALITIMI - ANKARA AKUSTİK SÜNGER - İZMİR SES YALITIMI - BURSA SES YALITIMI - SES İZOLASYON SÜNGERLERİ - EN ETKİLİ SES YALITIM MALZEMESİ - SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER AKUSTİK MEKANLAR - GÜRÜLTÜ KONTROLÜ - FİREX SES YALITIM SÜNGERİ - DUVAR VE TAVAN SES İZOLASYONU - JENERATÖR SES İZOLASYONU - KABİN KASET SES İZOLASYONU - SOĞUTMA KULESİ SES İZOLASYONU - FABRİKA SES İZOLASYONU - KOMPRESÖR SES İZOLASYONU - HİDROFOR SES İZOLASYONU - HASTANE - BLOWER - MAKİNE DAİRESİ - ASANSÖR SES YALITIMI - BİNA SES YALITIMI - HİDROFOR SES YALITIMI - MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI - SERVER DATA CENTER SES YALITIMI - ATIŞ POLİGONU SES İZOLASYONU - KLİMA SES İZOLASYONU

       Çözüm Ortaklarımız   destek talebi

Kabincell® Akustik & Sağlık | Ofis Çözümleri

f t g m

SES YALITIMI

Ses izolasyonu temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur. evde sinema salonu

GÜRÜLTÜ YALITIMI

Bütün Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün etkisi giderek artan gürültü kirliliği, bazı alışkanlıklarımızın değiştirilmesi ve basit yöntemlerle önlenebilmektedir. Bu kapsamda, aşağıda sunulan bazı tedbirlerin uygulanması faydalı olacaktır.

TESPİT VE ÇÖZÜM

Çıkan seslerin ve gürültünün tespiti mekanda keşif yapılması ve çözüm hizmeti ile, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre, şap altı darbe ve titreşim sönümleyici kauçuk ve mantar şilteler , jeneratör ve soğutma santralleri uygulaması ile ilgili ve her türlü ses izolasyon uygulamasına inşaat durumunda ses izolasyonu danışmalığı sonrası uygulama yapmaktadır.