Copyright 2020 - Devam

Akustik Kumaş Kaplı Asma Tavan

kumaş kaplı asma tavan
kumaş kaplı asma tavan

Celenit Akustik Kumaş Kaplı Akustik Panel Asma tavanlarda  kullanılacak akustik paneller yangın geciktirici apre ile işlem görmüş akustik kumaş ile kaplı portland çimentolu ahşap yünü panellerden oluşacaktır. Panel üzeri 3mm akustik sünger kaplandıktan sonra yanmaz akustik kumaş ile kaplanacaktır. Bu paneller t-24 taşıyıcıya üsten takma montaj sistemi ile takılacaktır.

Yanmaya karşı dayanıklı olan TK HERA25 Design levhalar günümüzde özellikle inşaat sektöründe, Müzik stüdyolarda, Tv stüdyolarında, Akustik ihtiyacın olduğun her alanda sıklıkla kullanılmaktadırlar. 

Temel Kullanım Alanları

  1. Ses emici perde
  2. Akustik asma tavan
  3. Tavan ve duvar sistemler

Kullanıldığı Yerler:

Tv Stüdyoları, Spor tesisleri, atış poligonları,ofis,tiyatro,sinema salonları,restoran,otel,oto park yerleri, kayıt stüdyoları,konut binaları,iç duvarlar …

HIZLI VE GÜVENLİ SONUÇ ...       DÜŞÜK MALİYET VE YÜKSEK KALİTE

 

Panellerde kullanılacak akustik kumaşlar %100 polyolefin özellikli, enaz 25000 devirde aşınma meydana getirmeyecek yapıda, fenolik sararmaya ve yanmaya karşı önlem alınmış (standart BS EN 1021-1 sigara sıcaklığı ) nemli bez ile silinebilme kriterlerini karşılayacak yapıda olacaktır. 
Panellerin ana malzeme ses yutum katsayıları uluslararası standartlara göre ölçülmüş olmalı ve ölçüm sonuçları akustik projeye eklenmelidir. Panellerin ses yutma katsayıları aşağıda tabloda gösterilen verileri karşılamalıdır
Panellerin ana malzemesi yangına karşı dayanıklıdır ve ateşten etkilenmemektedir. Yangın Yönetmeliğine göre Salonlarda kullanılması zorunlu olan en az B1 yanmazlık sınıfını karşılamaktadır. 

 

 

 

1> % 100 doğal poliye ster lif 
2> çok renk seçimi 
3> iyi ses emme 
4> güzel deco etkisi 
5> kolay kurulum 

Ahşap Yün Panel Malzemesi: % 65 çam ağacı elyafından ve % 35 Portland çimentosundan yapılır. Lifler odunun mekanik özelliklerini koruyan, biyolojik bozulma sürecini durduran, elyafları tamamen atıl hale getiren ve yangın direnci seviyelerini arttıran bir yöntemdir. Elyaflar daha sonra Portland çimentosunda kaplanır ve kararlı, dayanıklı, kompakt ve uzun ömürlü bir yapı oluşturmak için basınç altında birbirine bağlanır. 

UYGULANMIŞ KUMAŞ KAPLI ASMA TAVAN MODELLERİ
Akustik kumaş kaplı asma tavan

ÜRÜN FİYAT BİLGİSİ İÇİN LÜTFEN İRTİBAT KURUNUZ : 0216 344 34 22  / 0216 344 34 77

Fiyatlandırma ve sipariş için satış temsilcimizle iletişime geçin .ZEMİN SES YALITIMI

zemin ses yalıtımıKatlar arası ses yalıtımının daha sağlıklı  sağlanabilmesi için şap altında yada döşeme altında ses yalıtım süngeri kauçuk mantar teckncrock uygulanmalıdır. Aynı zamanda hemde ses yalıtımı hemde darbe emilimi sağlanabilir. Sadece ortam sesinin yalıtımı isteniyorsa bondex , firexpan gibi lifli açık hücreli ürünler, hem ses yalıtımı hem darbe emilimi isteniyorsa yoğunlaştırılış kaucuk veya mantar şilte bazlı ürünler kullanılmalıdır.

DUVAR SES YALITIMI

bariyerli bondexBariyerli Bondex sünger iki yüzü bondex ortasına 2mm ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek ses yalıtım değerini artırmak amaçlanmıştır. Kısaca özetlersek ses yalıtım tabloları ve test sonuçlarında bondex sünger tek başına kullanıldığında 5 cm (8 db) 10 cm (13 db ) değerlerini geçememektedir. Yapmış olduğumuz test çalışmalarında iki bondex sünger arasına ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek bu değer (35 db) ulaşmıştır. maximum ulaşılacak seviyededir. 

AĞIR BARİYER TEKNOBAR

ağır bariyerTeknobar epdm ağır ses yalıtımı bariyerleri minumum yer kaybı ve maksimum ses izolasyonu performansıyla birçok alanda kullanılmaktadır. teknobar ağır ses yalıtım bariyeri kullanım alanları iki alçıpan plaka arasında mevcut betonarme yüzeyde akustik sünger arasında laminasyonlu olarakta kullanılmaktaıdr.

AKUSTİK SÜNGER - SES YALITIM SÜNGERLERİ - STÜDYO SES YALITIMI - İSTANBUL SES YALITIM FİRMASI - ANKARA SES YALITIMI - ANKARA AKUSTİK SÜNGER - İZMİR SES YALITIMI - BURSA SES YALITIMI - SES İZOLASYON SÜNGERLERİ - EN ETKİLİ SES YALITIM MALZEMESİ - SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER AKUSTİK MEKANLAR - GÜRÜLTÜ KONTROLÜ - FİREX SES YALITIM SÜNGERİ - DUVAR VE TAVAN SES İZOLASYONU - JENERATÖR SES İZOLASYONU - KABİN KASET SES İZOLASYONU - SOĞUTMA KULESİ SES İZOLASYONU - FABRİKA SES İZOLASYONU - KOMPRESÖR SES İZOLASYONU - HİDROFOR SES İZOLASYONU - HASTANE - BLOWER - MAKİNE DAİRESİ - ASANSÖR SES YALITIMI - BİNA SES YALITIMI - HİDROFOR SES YALITIMI - MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI - SERVER DATA CENTER SES YALITIMI - ATIŞ POLİGONU SES İZOLASYONU - KLİMA SES İZOLASYONU

       Çözüm Ortaklarımız   destek talebi

Kabincell® Akustik & Sağlık | Ofis Çözümleri

f t g m

SES YALITIMI

Ses izolasyonu temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur. evde sinema salonu

GÜRÜLTÜ YALITIMI

Bütün Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün etkisi giderek artan gürültü kirliliği, bazı alışkanlıklarımızın değiştirilmesi ve basit yöntemlerle önlenebilmektedir. Bu kapsamda, aşağıda sunulan bazı tedbirlerin uygulanması faydalı olacaktır.

TESPİT VE ÇÖZÜM

Çıkan seslerin ve gürültünün tespiti mekanda keşif yapılması ve çözüm hizmeti ile, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre, şap altı darbe ve titreşim sönümleyici kauçuk ve mantar şilteler , jeneratör ve soğutma santralleri uygulaması ile ilgili ve her türlü ses izolasyon uygulamasına inşaat durumunda ses izolasyonu danışmalığı sonrası uygulama yapmaktadır.