Copyright 2020 - Devam

Akustik Ses Yalıtım Ürünleri

Akustik Ses Yalıtım Ürünlerimiz :

1. Gürültü – titreşim kontrolü ürünleri
2. Hacim akustiği düzenleyiciler
3. Pasif yangın durdurucular
1. Gürültü – titreşim kontrolü Ürünleri

Zeminde Ses İzolasyonunda Kullanılacak Ürünler;

– Şap altı darbe sönümleyiciler, (Damtec Kraiburg, Corksribas)
– Bitüm esaslı şap altı malzemeleri (Soprema Velaphone)
– Titreşim sönümleyici bearing ( takoz ) ürünleri, (Damtec Kraiburg, Speba)
– Titreşim sönümleyici matt malzemeleri (Damtec Kraiburg, Speba)
– Parke altı, seramik altı, halı altı, vinil yüzey altı ses yalıtım şilteleri (Damtec Kraiburg, Corksribas)

Duvarda Ses İzolasyonunda Kullanılacak Ürünler;

– Titreşim sönümleyici duvar askı elemanları (Teknik Akustik)
– Selüloz esaslı ses yalıtım panelleri (Homasote)
– Strip izolasyon bantları (Teknik Akustik)
– Ses yalıtım bariyerleri ( Heavy Barrier, Soprema Stickson)
– Yanmaz akustik süngerler (PU/E Foams )
– Elektrik kasası yalıtım macunları (Hilti)
– Akustik mastikler (Hilti)

Tavanda Ses İzolasyonunda Kullanılacak Ürünler;

– Titreşim sönümleyici tavan askı elemanları (Teknik Akustik)
– Selüloz esaslı ses yalıtım panelleri (Homasote)
– Ses yalıtım bariyerleri ( Heavy Barrier, Soprema Stickson)
– Yanmaz akustik süngerler (PU/E Foams )
– Akustik mastikler (Hilti)
– Strip izolasyon bantları (Teknik Akustik)

2. Hacim akustiği düzenleyiciler

– Boyanabilir yutucu paneller (STO)
– Akustik kumaş kaplı paneller (Parmephon)
– Yansıtıcı ahşap paneller ve difüzörler
– Baffle’lar

3. Pasif yangın durdurucular

– Hilti pasif yangın durdurucu ürünleri

Firmamız; Recticel, Basf, Homasote, Damtec, Kraiburg, Speba, Texsa, Tecsound, Firebreak ve Soprema ürünlerinin bayiliğini yapmaktadır.

ZEMİN SES YALITIMI

zemin ses yalıtımıKatlar arası ses yalıtımının daha sağlıklı  sağlanabilmesi için şap altında yada döşeme altında ses yalıtım süngeri kauçuk mantar teckncrock uygulanmalıdır. Aynı zamanda hemde ses yalıtımı hemde darbe emilimi sağlanabilir. Sadece ortam sesinin yalıtımı isteniyorsa bondex , firexpan gibi lifli açık hücreli ürünler, hem ses yalıtımı hem darbe emilimi isteniyorsa yoğunlaştırılış kaucuk veya mantar şilte bazlı ürünler kullanılmalıdır.

DUVAR SES YALITIMI

bariyerli bondexBariyerli Bondex sünger iki yüzü bondex ortasına 2mm ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek ses yalıtım değerini artırmak amaçlanmıştır. Kısaca özetlersek ses yalıtım tabloları ve test sonuçlarında bondex sünger tek başına kullanıldığında 5 cm (8 db) 10 cm (13 db ) değerlerini geçememektedir. Yapmış olduğumuz test çalışmalarında iki bondex sünger arasına ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek bu değer (35 db) ulaşmıştır. maximum ulaşılacak seviyededir. 

AĞIR BARİYER TEKNOBAR

ağır bariyerTeknobar epdm ağır ses yalıtımı bariyerleri minumum yer kaybı ve maksimum ses izolasyonu performansıyla birçok alanda kullanılmaktadır. teknobar ağır ses yalıtım bariyeri kullanım alanları iki alçıpan plaka arasında mevcut betonarme yüzeyde akustik sünger arasında laminasyonlu olarakta kullanılmaktaıdr.

AKUSTİK SÜNGER - SES YALITIM SÜNGERLERİ - STÜDYO SES YALITIMI - İSTANBUL SES YALITIM FİRMASI - ANKARA SES YALITIMI - ANKARA AKUSTİK SÜNGER - İZMİR SES YALITIMI - BURSA SES YALITIMI - SES İZOLASYON SÜNGERLERİ - EN ETKİLİ SES YALITIM MALZEMESİ - SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER AKUSTİK MEKANLAR - GÜRÜLTÜ KONTROLÜ - FİREX SES YALITIM SÜNGERİ - DUVAR VE TAVAN SES İZOLASYONU - JENERATÖR SES İZOLASYONU - KABİN KASET SES İZOLASYONU - SOĞUTMA KULESİ SES İZOLASYONU - FABRİKA SES İZOLASYONU - KOMPRESÖR SES İZOLASYONU - HİDROFOR SES İZOLASYONU - HASTANE - BLOWER - MAKİNE DAİRESİ - ASANSÖR SES YALITIMI - BİNA SES YALITIMI - HİDROFOR SES YALITIMI - MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI - SERVER DATA CENTER SES YALITIMI - ATIŞ POLİGONU SES İZOLASYONU - KLİMA SES İZOLASYONU

       Çözüm Ortaklarımız   destek talebi

Kabincell® Akustik & Sağlık | Ofis Çözümleri

f t g m

SES YALITIMI

Ses izolasyonu temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur. evde sinema salonu

GÜRÜLTÜ YALITIMI

Bütün Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün etkisi giderek artan gürültü kirliliği, bazı alışkanlıklarımızın değiştirilmesi ve basit yöntemlerle önlenebilmektedir. Bu kapsamda, aşağıda sunulan bazı tedbirlerin uygulanması faydalı olacaktır.

TESPİT VE ÇÖZÜM

Çıkan seslerin ve gürültünün tespiti mekanda keşif yapılması ve çözüm hizmeti ile, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre, şap altı darbe ve titreşim sönümleyici kauçuk ve mantar şilteler , jeneratör ve soğutma santralleri uygulaması ile ilgili ve her türlü ses izolasyon uygulamasına inşaat durumunda ses izolasyonu danışmalığı sonrası uygulama yapmaktadır.