Copyright 2020 - Devam

Kauçuk Mantar Şilte | Tecknocork

Kauçuk mantar şilte TEKMANTAR ses ve darbe yalıtım malzemesi 2018- Mantar Şilte Fiyatları
Ses Yalıtım Ürünü : mantarlı kauçuk levha , Yüksek oranda pake ve şap altında ses yalıtımı yapmanıza imkan tanır.
zemin ses yalıtımı kauçuk mantar şilte
Kısa Tanım

Teknik Akustik :  kauçuk, mantar işlemede kullandığı ve geliştirdiği teknoloji ile birlikte yalıtım malzemesi olan Teknocork kauçuk mantar şilteyi inşaat sektörünün kullanımına sunmuştur. Teknocork ® %100 doğaldır. Teknocork ® ses ve ısı yalıtımı ile beraber sıkıştırma, kimyasal maddelere karşı olan dayanıklılığı ile diğer yalıtım malzemelerine göre her zaman çok daha etkilidir. Teknocork® yalıtımda kullanımı açısından akustik, ses yutum (absord) teknik ve fiziksel açıdan her türlü laboratuvar ortamında test edilmiştir.

PARKE ALTI KULLANIMI 
kauçuk mantar şilte zemin yalıtımı

döşeme altı ses yalıtımı kauçuk şilte

mantar şilte kauçuk mantar şiltekauçuk şilte
2019 GÜNCEL MANTAR ŞİLTE FİYATLARI 

AKUSTİK ŞİLTE FİYATLARI : MANTAR ŞİLTE FİYATLARI : KAUÇUK ŞİLTE FİYATLARI :
2 MM    :6,00 TL 2,0 MM   : 12,50 TL 3 MM    : 28,50 TL
5 MM    :12,00 TL 2,5 MM   : 17,00 TL 5 MM    : 45,00 TL
10 MM  :19,00 TL   10 MM  : 85,00 TL

Uygulama Alanları

Katlar arası ses ve ısı yalıtımı, döşeme altı ses yalıtımı parke ve laminat altı uygulamaları, halı ve muşamba altı uygulamaları, beton zemin şap altı uygulamaları, çatı uygulamaları, makine altı vibrasyon uygulamaları. Teknocork® her türlü ses ve ısı yalıtımı gerektiren, çok katlı binalarda darbe tesirli sesi önlemek için yüzer şap sisteminde, vibratif gürültü çıkartan jeneratör-kompresör-alternatör-hidrofor veya tekstil - matbaa makinesi gibi cisimlerin münferit temellerinde, büyük iş merkezlerinin, turistik tesislerin, hastanelerin vs. tesisat katlarında, konser, konferans sinema salonlarında, okullarda, sesin bir mahalden başka mahallere geçmemesi ve ısıyı korumak için istenen yataydaki ve düşeydeki bütün yapı kısımlarında kullanılır.

Teknik Özellikler
Plakalar: 150 cm X 10 mt rulo (+/- %5) ölçülerinde.
İstenilen kalınlıklarda.
Rulolar: 1500 mm en ve 3 mm/10 mm (+/- %5) arası kalınlıklarda.
Kalite Garanti Belgeleri
ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001     

Teknik bilgi ve siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ZEMİN SES YALITIMI

zemin ses yalıtımıKatlar arası ses yalıtımının daha sağlıklı  sağlanabilmesi için şap altında yada döşeme altında ses yalıtım süngeri kauçuk mantar teckncrock uygulanmalıdır. Aynı zamanda hemde ses yalıtımı hemde darbe emilimi sağlanabilir. Sadece ortam sesinin yalıtımı isteniyorsa bondex , firexpan gibi lifli açık hücreli ürünler, hem ses yalıtımı hem darbe emilimi isteniyorsa yoğunlaştırılış kaucuk veya mantar şilte bazlı ürünler kullanılmalıdır.

DUVAR SES YALITIMI

bariyerli bondexBariyerli Bondex sünger iki yüzü bondex ortasına 2mm ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek ses yalıtım değerini artırmak amaçlanmıştır. Kısaca özetlersek ses yalıtım tabloları ve test sonuçlarında bondex sünger tek başına kullanıldığında 5 cm (8 db) 10 cm (13 db ) değerlerini geçememektedir. Yapmış olduğumuz test çalışmalarında iki bondex sünger arasına ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek bu değer (35 db) ulaşmıştır. maximum ulaşılacak seviyededir. 

AĞIR BARİYER TEKNOBAR

ağır bariyerTeknobar epdm ağır ses yalıtımı bariyerleri minumum yer kaybı ve maksimum ses izolasyonu performansıyla birçok alanda kullanılmaktadır. teknobar ağır ses yalıtım bariyeri kullanım alanları iki alçıpan plaka arasında mevcut betonarme yüzeyde akustik sünger arasında laminasyonlu olarakta kullanılmaktaıdr.

AKUSTİK SÜNGER - SES YALITIM SÜNGERLERİ - STÜDYO SES YALITIMI - İSTANBUL SES YALITIM FİRMASI - ANKARA SES YALITIMI - ANKARA AKUSTİK SÜNGER - İZMİR SES YALITIMI - BURSA SES YALITIMI - SES İZOLASYON SÜNGERLERİ - EN ETKİLİ SES YALITIM MALZEMESİ - SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER AKUSTİK MEKANLAR - GÜRÜLTÜ KONTROLÜ - FİREX SES YALITIM SÜNGERİ - DUVAR VE TAVAN SES İZOLASYONU - JENERATÖR SES İZOLASYONU - KABİN KASET SES İZOLASYONU - SOĞUTMA KULESİ SES İZOLASYONU - FABRİKA SES İZOLASYONU - KOMPRESÖR SES İZOLASYONU - HİDROFOR SES İZOLASYONU - HASTANE - BLOWER - MAKİNE DAİRESİ - ASANSÖR SES YALITIMI - BİNA SES YALITIMI - HİDROFOR SES YALITIMI - MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI - SERVER DATA CENTER SES YALITIMI - ATIŞ POLİGONU SES İZOLASYONU - KLİMA SES İZOLASYONU

       Çözüm Ortaklarımız   destek talebi

Kabincell® Akustik & Sağlık | Ofis Çözümleri

f t g m

SES YALITIMI

Ses izolasyonu temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur. evde sinema salonu

GÜRÜLTÜ YALITIMI

Bütün Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün etkisi giderek artan gürültü kirliliği, bazı alışkanlıklarımızın değiştirilmesi ve basit yöntemlerle önlenebilmektedir. Bu kapsamda, aşağıda sunulan bazı tedbirlerin uygulanması faydalı olacaktır.

TESPİT VE ÇÖZÜM

Çıkan seslerin ve gürültünün tespiti mekanda keşif yapılması ve çözüm hizmeti ile, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre, şap altı darbe ve titreşim sönümleyici kauçuk ve mantar şilteler , jeneratör ve soğutma santralleri uygulaması ile ilgili ve her türlü ses izolasyon uygulamasına inşaat durumunda ses izolasyonu danışmalığı sonrası uygulama yapmaktadır.