Copyright 2020 - Devam

Müzik Odası Ses Yalıtımı ( Müzik Odaları Akustik Yalıtım )

Gürültünüz Hakkında

Müzik Odaları tanımına göre birçok şey anlamına gelebilir. Bir lisedeki bir gruptan, istanbuldaki bir kayıt stüdyosuna, evinizin bodrum katındaki bir genç davul takımından. Bu müzik odaları tanımlamaları ile amaç aynı kalır. Amacımız, Müzik Odanızın odanın içinde ya da dışında gürültünün aktarılmasını önlemenin yanı sıra, alan içinde en iyi ses kalitesini üretmesine yardım etmektir. Alanınızdaki ses değerlerini iyileştirmek için hedef, yankı seviyesini kontrol etmektir. Odadaki arka plan gürültüsünü düşürerek orijinal sese daha fazla netlik kazandırırsınız, oluşturduğunuz müziğe birinci sınıf ses kalitesi sunarsınız. İç mekan akustiğinizin başarısının anahtarı yankınızı kontrol etme sanatında yatmaktadır.
muzik odasi ses yalitimi tasarimi

Müzik Odası Ses Yalıtım Çözümünüz

Müzik odasındaki ortam yankılarını kontrol ederek üstün ses kalitesini geri veriyorsunuz. Odanızdan yankıları yakalama ve dönüştürme amacıyla odanıza duvara veya tavana monte edilmiş akustik paneller yerleştirilebilir. Geriye kalan arka plan gürültüsünün daha düşük seviyededir ve orijinal sese daha fazla netlik verir. Müzik Odası öğretim, kayıt, yayın, düzenleme, prova veya performans için kullanılıp kullanılmamasına bakmaksızın , yankılanma seviyesi kontrol edildikten sonra odanızdaki akustik üstün kaliteye ulaşacaktır. Bir Müzik Oda Ses geçirmezlik anahtarı ve aradığınız değerler, alanınızı tedavi etmemeniz için yalan söyler. Odanızın boyutlarına dayanarak gereken miktarı tanımlamanıza yardımcı olabilecek bir Oda Analizi adlı ücretsiz bir araç sunuyoruz. Oda büyüklüğünüzü göndermek için bu sayfanın üstünde veya altında bulunan düğmeye bakın ve projenizi geri alacağız.

MÜZİK ODASI SES YALITIM VE AKUSTİK PROJELENDİRME GÖRSELLER

 

Öne Çıkan Ses Paneli Seçeneği

Kumaş Paneller , bir müzik odası için yapılmış 2 "kalınlıkta ses panelleridir. Bu müzik odası ses panelleri, alanı akustik olarak temizlemek ve aramakta olduğunuz ses değerlerini geri vermek için odanın içindeki istenmeyen ses dalgası yansımalarını yakalamak için bir araya geliyor. Kumaş Panelleri yüklemek kendini kolay ve taşınabilir dekoratif bir yangına dayanıklı sınıfı, dayanıklı vardır. Panelin boyutunu ve rengini kontrol edersiniz, seçim için 60'dan fazla renk vardır. Yine, yolculuğunuzun birincisi, oda boyutunuzu göndermek için Oda Analizimizi kullanmaktır ve biz de size panel kapsamınızı ve fiyatınızı göstereceğiz.

Müzik Oda için Ses İzolasyonu

 

Alanınızdaki ses kalitesini kontrol etmek, yalnızca projenizin hedefinin yarısı olabilir. Kumaş Panel tedavisine ilaveten , odanın içindeki veya dışındaki ses akışını kontrol etmek de ilginizi çekebilir . Web sitemizde gürültünün izolasyonunu hedefleyen ayrı bölümler oluşturduk ve sizi orada da ziyaret etmeye davet ediyoruz. Kumaş Paneller gibi ses panellerinin, öncelikle odanızdaki "ses seviyesini kontrol etmek" ve odanızın kanamasından kaynaklanan sese karşı savaşmamak için tasarlandığını lütfen unutmayın !

Kumaş Panelini Neden Seviyoruz?

Ne aşk değil? Bu dekoratif ses panelleri görsel açıdan göz zevkini veriyor ve odanızın içinde birinci sınıf ses kalitesi üretiyor. Müzik Odasındaki boşluk alanına en iyi uyan Kumaş Panel boyutunu / rengini hedefleyerek, ses yalıtım işleminizi özelleştirmek için sizinle birlikte çalışacağız . Paneller, panellerinizle birlikte gönderdiğimiz klips sistemi ile dayanıklı, taşınabilir, oldukça emici ve kendi kendine kurulumu kolaydır. Panelin kalın versiyonunun 2 "üstünde kalın hedeflediğinizden emin olun, çünkü 2" kalınlık, müzik aletlerinden kaynaklanan sesler için daha fazla performans değeri sunar.

Gürültü & Akustik sorununuz var mı? 
Bizimle iletişime geçerek ses yalıtım ve akustik danışman, uzmanlarımızdan can kurtaracak yardımlar alabilirsiniz.

 

 

ZEMİN SES YALITIMI

zemin ses yalıtımıKatlar arası ses yalıtımının daha sağlıklı  sağlanabilmesi için şap altında yada döşeme altında ses yalıtım süngeri kauçuk mantar teckncrock uygulanmalıdır. Aynı zamanda hemde ses yalıtımı hemde darbe emilimi sağlanabilir. Sadece ortam sesinin yalıtımı isteniyorsa bondex , firexpan gibi lifli açık hücreli ürünler, hem ses yalıtımı hem darbe emilimi isteniyorsa yoğunlaştırılış kaucuk veya mantar şilte bazlı ürünler kullanılmalıdır.

DUVAR SES YALITIMI

bariyerli bondexBariyerli Bondex sünger iki yüzü bondex ortasına 2mm ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek ses yalıtım değerini artırmak amaçlanmıştır. Kısaca özetlersek ses yalıtım tabloları ve test sonuçlarında bondex sünger tek başına kullanıldığında 5 cm (8 db) 10 cm (13 db ) değerlerini geçememektedir. Yapmış olduğumuz test çalışmalarında iki bondex sünger arasına ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek bu değer (35 db) ulaşmıştır. maximum ulaşılacak seviyededir. 

AĞIR BARİYER TEKNOBAR

ağır bariyerTeknobar epdm ağır ses yalıtımı bariyerleri minumum yer kaybı ve maksimum ses izolasyonu performansıyla birçok alanda kullanılmaktadır. teknobar ağır ses yalıtım bariyeri kullanım alanları iki alçıpan plaka arasında mevcut betonarme yüzeyde akustik sünger arasında laminasyonlu olarakta kullanılmaktaıdr.

AKUSTİK SÜNGER - SES YALITIM SÜNGERLERİ - STÜDYO SES YALITIMI - İSTANBUL SES YALITIM FİRMASI - ANKARA SES YALITIMI - ANKARA AKUSTİK SÜNGER - İZMİR SES YALITIMI - BURSA SES YALITIMI - SES İZOLASYON SÜNGERLERİ - EN ETKİLİ SES YALITIM MALZEMESİ - SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER AKUSTİK MEKANLAR - GÜRÜLTÜ KONTROLÜ - FİREX SES YALITIM SÜNGERİ - DUVAR VE TAVAN SES İZOLASYONU - JENERATÖR SES İZOLASYONU - KABİN KASET SES İZOLASYONU - SOĞUTMA KULESİ SES İZOLASYONU - FABRİKA SES İZOLASYONU - KOMPRESÖR SES İZOLASYONU - HİDROFOR SES İZOLASYONU - HASTANE - BLOWER - MAKİNE DAİRESİ - ASANSÖR SES YALITIMI - BİNA SES YALITIMI - HİDROFOR SES YALITIMI - MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI - SERVER DATA CENTER SES YALITIMI - ATIŞ POLİGONU SES İZOLASYONU - KLİMA SES İZOLASYONU

       Çözüm Ortaklarımız   destek talebi

Kabincell® Akustik & Sağlık | Ofis Çözümleri

f t g m

SES YALITIMI

Ses izolasyonu temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur. evde sinema salonu

GÜRÜLTÜ YALITIMI

Bütün Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün etkisi giderek artan gürültü kirliliği, bazı alışkanlıklarımızın değiştirilmesi ve basit yöntemlerle önlenebilmektedir. Bu kapsamda, aşağıda sunulan bazı tedbirlerin uygulanması faydalı olacaktır.

TESPİT VE ÇÖZÜM

Çıkan seslerin ve gürültünün tespiti mekanda keşif yapılması ve çözüm hizmeti ile, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre, şap altı darbe ve titreşim sönümleyici kauçuk ve mantar şilteler , jeneratör ve soğutma santralleri uygulaması ile ilgili ve her türlü ses izolasyon uygulamasına inşaat durumunda ses izolasyonu danışmalığı sonrası uygulama yapmaktadır.