Copyright 2020 - Devam

Ses Yalıtımı Ses Yalıtımı

Spor Salonu Ses Yalıtımı

Spor salonları ses yalıtımı ve akustik yankı yalıtım yapan firmamız türkiyede yüzlerce spor salonu ses izolasyonu projesi tamamlamıştır.
Projenin gerektirdiği ihtiyaçlar ve mekanların kullanım amacı doğrultusunda, akustik düzenlemeleri en doğru biçimde tamamlarız. Mekandaki ses, gürültü, titreşim kontrolünden akustik hacmin yönetimine kadar genel ve özel tüm alanlarda en verimli çözümleri üretiriz

SPOR SALONU & BASKETBOL SALONU SES VE YANKI YALITIMI UYGULAMA GÖRSELİ
basketbol salonu yanki yalitimi 4

Devamını oku: Spor Salonu Ses Yalıtımı

Evde Sinema Salonu

evde mini sinema odasi

Evde Sinema Keyfini Yaşayın
Yeni ses teknolojisiyle ev eğlencesi üretmek artık çok kolay. Ev eğlencesinde son yılların modası ise ev sineması (Home Cinema) oldu. Kuracağınız ev sineması sistemi, mükemmel bir sinema salonunu size ve ailenize getirmekle kalmayıp aynı zamanda sinemaya giderken veya sinema salonu içinde yaşayabileceğiniz birçok problemi de ortadan kaldırıyor.

Ev Sineması Projelerinde Geliştirici & Tasarımcı Ruha Sahibiz.
En üst düzeyde ev sineması deneyimi elde etmeye yardımcı olduğumuz 100'den fazla müşteriye katılın.

Devamını oku: Evde Sinema Salonu

Chiller Ses Yalıtımı

Hava Ses Panelleri Endüstriyel
Ses Yalıtımlı Panel Duvarlar ( Jeneratör, Chiller Soğutma Grupları Gürültü Yalıtımı )
Chiller soğutma gurubu Ses yalıtımı gürültü izolasyonu yapan firmamız istanbul başta olmak üzere tüm türkiyede bir çok uygulamada bulunmuş adından söz ettirmiştir.

chiller sogutma gruplari ses yalitimi
Panel Versiyonları
İki panel versiyonumuz mevcuttur:

Hurricane All Weather Ses Panelleri
Endüstriyel Tüm Hava Ses Panelleri

Panel Özellikleri
Panellerin STC 29 ve NRC 1.0'ın akustik performansı vardır. Bu, panelin yüzünden sıfır yansıma ile 29dB'lik bir ses iletimi kaybına neden olur.

Her iki panel de benzer özelliklere sahiptir:
Bir UL 723 sınıflandırması (ASTM E84-07, İnşaat Malzemelerinin Yüzeysel Yanan Karakteristik Özellikleri için Deney)
0.040 "(1.016mm) korozyona dayanıklı delikli alüminyum fasya sertleştirilmiş bir gerilme
Daha yüksek yangın derecelendirmeleri için 0.032 "(0.813mm) korozyona dirençli sert bir sertleştirilmiştir.
Kaynaklı 2 "alüminyum ekstrüzyonlu çerçeve düzeneği.
İki model arasındaki en büyük fark, AWSP Kasırgası'nın 270 mil / saat üzerindeki rüzgar yüklerine dayanabilmesidir (statik hava basıncı testi, TAS202).

Devamını oku: Chiller Ses Yalıtımı

Kauçuk Ses İzolasyon Malzemesi

Kauçuk Ses İzolasyon Malzemesi
Ses Yalıtımı Bariyerleri - Epdm Kauçuk Ağır Ses Bariyeri Tanımı : Epdm esaslı ağır kauçuk ses yalıtım bariyerleri, profesyonel bir yalıtım ürünü olup yüksek ses yutum değerlerine sahiptir.Yüksek yoğunluk ve yüksek ses kesme performansına yönelik titreşim emici özel esnek yapısı ile sesin bir ortamdan diğerine geçişini engellemek için tasarlanmıştır.Kauçuk bariyer Ses yalıtımı sağlamak için alçıpan tavan ve duvar kaplama içine montaj edilir.Ağır Ses Bariyeri , gürültü yalıtımında/ses izolasyonunda kullanılan epdm ağır kauçuk bariyerler mükemmel ses geçiş kaybı sağlamaktadırlar. Tavan, duvar, zemin ses yalıtımında kullanılan akustik ses bariyerleri 1.7 mm ile 3 mm kalınlığında ve 3,5 kg ile 5 kg/m³ yogunluğunda satılmaktadır.Parekende ve toptan üretim şeklimiz 10 m² ile 25 m² arasında rulo levha olarak satışa sunulmaktadır. Ağır EPDM Kauçuk Ses Yalıtım Bariyerlerin Rulo Ebadları : 102 cm x  ( 10 mt )

kaucuk bariyer ses yalitimi

Kauçuk Ses Yalıtım Bariyerleri Tek Başına 22 dB Lik Bir Yüksek Performans Ses Yalıtımı Sağlar.

Devamını oku: Kauçuk Ses İzolasyon Malzemesi

Akustik Ses Yalıtım Camları

Akustik Ses Yalıtım Camları - Ses Yalıtımlı Stüdyo Camları - Ses Geçirmez Cam 

akustik kapi cam ses yalitimli camlar2


Firmamız 15 yıldır akustik ve ses yalıtım alanında hizmet vermektedir. Yıllardır kaydettiğimiz deneyimler ses yalıtım ve akustik yalıtım alanında uzmanlaşmamıza ve profesyonel iş ve uygulama hizmeti vermemizde büyük etken oluşturmuştur. kayıt odaları, stüdyolar, test odaları, evler, ve fabrika gibi ortamlarda sesin olumsuz etkilerini %80 oranında azaltıyoruz. Akustik gürültü kontrol camları ile sessiz ortamlar oluşturmak artık çok kolay.

Devamını oku: Akustik Ses Yalıtım Camları

ZEMİN SES YALITIMI

zemin ses yalıtımıKatlar arası ses yalıtımının daha sağlıklı  sağlanabilmesi için şap altında yada döşeme altında ses yalıtım süngeri kauçuk mantar teckncrock uygulanmalıdır. Aynı zamanda hemde ses yalıtımı hemde darbe emilimi sağlanabilir. Sadece ortam sesinin yalıtımı isteniyorsa bondex , firexpan gibi lifli açık hücreli ürünler, hem ses yalıtımı hem darbe emilimi isteniyorsa yoğunlaştırılış kaucuk veya mantar şilte bazlı ürünler kullanılmalıdır.

DUVAR SES YALITIMI

bariyerli bondexBariyerli Bondex sünger iki yüzü bondex ortasına 2mm ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek ses yalıtım değerini artırmak amaçlanmıştır. Kısaca özetlersek ses yalıtım tabloları ve test sonuçlarında bondex sünger tek başına kullanıldığında 5 cm (8 db) 10 cm (13 db ) değerlerini geçememektedir. Yapmış olduğumuz test çalışmalarında iki bondex sünger arasına ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek bu değer (35 db) ulaşmıştır. maximum ulaşılacak seviyededir. 

AĞIR BARİYER TEKNOBAR

ağır bariyerTeknobar epdm ağır ses yalıtımı bariyerleri minumum yer kaybı ve maksimum ses izolasyonu performansıyla birçok alanda kullanılmaktadır. teknobar ağır ses yalıtım bariyeri kullanım alanları iki alçıpan plaka arasında mevcut betonarme yüzeyde akustik sünger arasında laminasyonlu olarakta kullanılmaktaıdr.

AKUSTİK SÜNGER - SES YALITIM SÜNGERLERİ - STÜDYO SES YALITIMI - İSTANBUL SES YALITIM FİRMASI - ANKARA SES YALITIMI - ANKARA AKUSTİK SÜNGER - İZMİR SES YALITIMI - BURSA SES YALITIMI - SES İZOLASYON SÜNGERLERİ - EN ETKİLİ SES YALITIM MALZEMESİ - SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER AKUSTİK MEKANLAR - GÜRÜLTÜ KONTROLÜ - FİREX SES YALITIM SÜNGERİ - DUVAR VE TAVAN SES İZOLASYONU - JENERATÖR SES İZOLASYONU - KABİN KASET SES İZOLASYONU - SOĞUTMA KULESİ SES İZOLASYONU - FABRİKA SES İZOLASYONU - KOMPRESÖR SES İZOLASYONU - HİDROFOR SES İZOLASYONU - HASTANE - BLOWER - MAKİNE DAİRESİ - ASANSÖR SES YALITIMI - BİNA SES YALITIMI - HİDROFOR SES YALITIMI - MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI - SERVER DATA CENTER SES YALITIMI - ATIŞ POLİGONU SES İZOLASYONU - KLİMA SES İZOLASYONU

       Çözüm Ortaklarımız   destek talebi

Kabincell® Akustik & Sağlık | Ofis Çözümleri

f t g m

SES YALITIMI

Ses izolasyonu temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur. evde sinema salonu

GÜRÜLTÜ YALITIMI

Bütün Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün etkisi giderek artan gürültü kirliliği, bazı alışkanlıklarımızın değiştirilmesi ve basit yöntemlerle önlenebilmektedir. Bu kapsamda, aşağıda sunulan bazı tedbirlerin uygulanması faydalı olacaktır.

TESPİT VE ÇÖZÜM

Çıkan seslerin ve gürültünün tespiti mekanda keşif yapılması ve çözüm hizmeti ile, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre, şap altı darbe ve titreşim sönümleyici kauçuk ve mantar şilteler , jeneratör ve soğutma santralleri uygulaması ile ilgili ve her türlü ses izolasyon uygulamasına inşaat durumunda ses izolasyonu danışmalığı sonrası uygulama yapmaktadır.